Menü
Sepet

Hurma

Medine hurması, kaliteli ve şifalı çeşitleri ile damak zevkinize hitap eden doyumsuz lezzetlerden. Medine hurmalarından mebrum, acve, medjoul, safavi, sugai ve hudri gibi her biri birbirinden lezzetli hurma çeşitleri kuruyemispazari.com'da. Hurma sipariş etmeniz halinde hafta içi aynı gün kargoya verilen ürünler ortalama1-2 günde adresine ulaşıyor.

Medine Mebrum Hurması, özellikle Medine ve civarında yetişen, halkımız tarafından Medine Hurması diye bilinen, Hac ve Umre ziyaretlerinde ikram edilmek üzere en çok tercih edilen, lezzetli ve besleyici bir hurma çeşididir.

Hurma, Kuran’da pek çok ayette bahsi geçen, cennet nimetleri arasında "eşsiz hurma" (Rahman Suresi, 68) ifadesiyle nitelendirilen bir meyvedir.

Allah’ın Kuran’da bildirdiği bu meyve incelendiğinde, pek çok önemli özelliği olduğu ortaya çıkmaktadır. Bilinen en eski bitki çeşitlerinden biri olan hurma, günümüzde lezzetinin yanı sıra besleyici özelliği nedeniyle de tercih edilen bir besindir. Her geçen gün keşfedilen faydaları hurmayı, hem gıda hem de ilaç olarak kullanılan bir besin haline getirmiştir. Hurmanın sahip olduğu bu özelliklere Meryem Suresi’nde dikkat çekilmiştir. Bu surede Meryem’e "hurma yemesi" bildiriliyor.

Bu kategoride ürün bulunamadı.